Випускникам

Порядок прийому до закладів вищої освіти 2023: основні тези

Міністерством освіти і науки затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Документ врегульовує питання механізму прийому на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра закладами вищої освіти.

 

БАКАЛАВРАТ

 

Згідно з документом, для вступу до закладів вищої освіти на бакалаврські програми абітурієнти мають подати результати національного мультипредметного тесту.

Національний мультипредметний тест містить три предметні блоки: два обов’язкові – з української мови та математики, і один за вибором учасника – історія Українибіологіяфізикахімія, іноземні мови (англійськанімецькафранцузькаіспанська).

Окрім результатів НМТ 2023 року, вступники зможуть також скористатись результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020 та 2021 років.

 

КОНКУРСНИЙ БАЛ ВСТУПНИКІВ НА БАКАЛАВРА

 

Документом передбачено, що конкурсний бал для вступу буде розраховуватись шляхом переведення тестових балів, отриманих за кожен предметний тест, у рейтинговий бал за 200-бальною шкалою.

Для вступу на кожну спеціальність для усіх тестових предметів встановлені вагові коефіцієнти.

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал на бюджет не може бути меншим 140 балів, для вступу на контракт – меншим за 120 балів.

Для усіх інших спеціальностей мінімальний конкурсний бал для допуску в конкурсному відборі має визначати заклад освіти у своїх Правилах прийому.

 

ВСТУП НА КОНТРАКТ

Без результатів зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ), а лише за результатами вступних випробувань у закладі вищої освіти та мотиваційним листом можна буде вступити на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка (61 спеціальність та 13 галузей освіти).

Вступники, які раніше здобули диплом магістра, зможуть здобувати магістерський рівень за результатами ЄВІ та/або ЄФВВ чи вступних випробувань у закладі вищої освіти за їхнім вибором (крім вступу на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»).

 

ВСТУП НА БЮДЖЕТ

Цьогоріч буде використаний широкий конкурс при адресному розміщенні місць державного замовлення для здобуття ступенів бакалавра та молодшого бакалавра.

У 2023 році не встановлюється поділ бюджетних місць між вступниками на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала. Загальний перелік широких конкурсів визначений Порядком прийому до закладів вищої освіти.

Під час вступу до магістратури широкий конкурс буде використаний за спеціальностями галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

СТРОКИ ВСТУПУ НА БАКАЛАВРАТ

 

Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня.

Подача заяв вступників розпочнеться 19 липня і триватиме до 31 липня.

Вступники, які отримають рекомендації до зарахування на бюджет, мають виконати вимоги до зарахування до 8 серпня.

Зарахування бюджетників відбудеться не пізніше 10 серпня, зарахування контрактників триватиме до 30 серпня.

 

СЕРЕДНІЙ БАЛ ДОКУМЕНТА ПРО ОСВІТУ ТА КОЕФІЦІЄНТИ

У вступній кампанії 2023 року не будуть використовувати середні бали атестатів та сільський коефіцієнт.

Водночас передбачено застосування галузевого коефіцієнту, що буде використаний з метою для підтримки вступників із пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетності) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

 

 

ПІЛЬГИ ПРИ ВСТУПІ НА БАКАЛАВРАТ

Цьогоріч передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій громадян, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Також пільги для здобуття освіти отримали колишні полонені та їхні діти.

 

 

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультитесту

 

Відповідно по Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти, у 2023 році вступникам на бакалаврські програми необхідно подавати результати національного мультипредметного тесту.

Для конкурсного відбору будуть зараховуватися бали мультитесту за три предметні блоки: два обов’язкові – з української мови та математики, і один за вибором учасника – історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська).

Для кожної спеціальності Міністерством освіти визначені невід’ємні вагові коефіцієнти, що застосовуються до рейтингових балів із предметів мультитесту.

Суть застосування коефіцієнтів полягає в наданні результатам із предметів НМТ більшої ваги при вступі на споріднену предмету спеціальність.

Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії для тих вступників, хто подаватиме для вступу сертифікати ЗНО за 2020 або 2021 рік, дорівнюватиме ваговому коефіцієнту з історії України.

(Взято з https://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/)

Закон про проведення НМТ підписаний Президентом

Громадянська освіта – Prometheus

Закон, яким врегульоване питання проведення національного мультипредметного тесту, підписаний Президентом України.

Про це йдеться у повідомленні Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Реалізація закону дозволить Міністерству освіти і науки затвердити Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти, яким буде унормовані особливості проведення цьогорічної вступної кампанії.

Також, згідно із законом, випускники шкіл цього року не будуть проходити державну підсумкову атестацію за результатами 2022/23 навчального року.

Ми у соціальних мережах

© 2020 Спеціалізована школа №94 «Еллада»

Розробка та дизайн - DK web-studio