Дотепер говорили, що греки воюють, як герої.

Зараз ми маємо говорити, що герої воюють, як Греки.

У. Черчель

 

У великій книзі розвитку і становлення кожної нації є особливі сторінки. Часто вони пишуться кров’ю, а в міжряддях читається надія і гордість за свій народ. Не стала винятком і прекрасна Еллада.

Говорячи про Грецію сучасну, не можемо оминути пам’ятну дату – 28 жовтня 1941 року, день, що став переломним не лише для греків, а й для всієї Європи. Саме цього дня грецький народ сказав своє легендарне «ОХІ!» («НІ!») фашизму.

Пом’янути славних героїв, що віддали життя за мир і подарували світові першу перемогу над фашизмом, зібралися учні та вчителі спеціалізованої школи №94 «Еллада», провівши у стінах закладу тематичний захід. Особливу подяку хотілося б висловити викладачам з Греції п. Галогавросу та п. Евангеліносу, що з надхненням взялися до підготовки і організації цього пам’ятного дійства.

Як завжди, стіни школи радо приймали шановних гостей: Радника Посольства Грецької Республіки в Україні п. Будуріса з дружиною та дітьми, а також співробітників Посольства, голову грецького братства «Енотіта» п. Паскаль, студентів КНУ імені Т.Г.Шевченка та КНЛУ з викладачами п. Савенком і п. Любченком.

Приємою несподіванкою став неочікуваний візит давнього друга нашої школи – голови Товариства греко-сербсько-української дружби та співпраці п. Коскоріса.

Зі сцени лунали пісні буремних часів війни, вірші видатних грецьких поетів, око радував талант дітей, що вкладали душу у постановки-перфоманси.

«ОХІ!» – значуще досягнення грецього народу, яке стало символом мужності, людської гідності й патріотизму, з якого ми, українці, невтомно продовжуємо брати приклад.

Ми у соціальних мережах

© 2020 Спеціалізована школа №94 «Еллада»

Розробка та дизайн - DK web-studio