Міжнародне співробітництво

День “Охі”

28 жовтня для Греції особлива дата. В цей день  країна та грецька діаспора всього світу  з гордістю відзначають Державне свято –  День «Охі!», яке вписане в історію грецького народу як один із найяскравіших проявів патріотизму.

З цієї нагоди учні нашої школи підготували святковий виступ.

Дякуємо нашим грецьким колегам Σίμος Βασίλειος, Μαγιονος Αλέξανδρος, Δαραμαρα Έλλη, Λομπας Βλαδίμηρος, Βαїρλη Μαρία за допомогу в підготовці цього заходу.

 

Грант на навчання в Італії

Вітаємо нашого випускника, а нині студента кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка Костянтина Рябцева, який отримав грант на навчання в Accademia Vivarium Novum (Італія), де буде продовжувати опановувати давньогрецьку та латинську мови.

Бажаємо успіхів!
Καλή επιτυχία!

25 серпня 2021 заступник директора з іноземних мов Косюк Л.В. взяла участь у вебінарі “Мови нацменшин: сучасні практики та інструменти” з презентацією “Інтеграція грецької мови та літератури в полікультурний простір України”

До 200 – річчя Грецької революції

25 березня Греція відзначає День Незалежності.

Ця дата пов’язана з повстанням греків проти турків-османів, яке розпочалося у березні 1821 року. Ці події також отримали назву Грецької революції.

Гасло “Ελευθερία ή θάνατος!” (“Свобода або смерть!”) було проголошене рівно 200 років тому (25 березня 1821 року) та ознаменувало початок довгої боротьби греків за свою незалежність. Грецький народ повстав проти більше ніж 350-річного панування Османської імперії. Повстав за право вибирати та вирішувати свою долю самостійно. З цієї боротьби починається становлення сучасної Греції, становлення волелюбної Європейської нації. Для освіченої частини Європейського суспільства Грецька революція стала ковтком свіжого повітря та надією, що розбудила в серцях прагнення змінювати свою долю.

Цю дату широко святкуватимуть не лише в Греції, а й в усьому світі. Закономірно, що й учні нашої школи з гордим ім’ям  “Еллада” не лишилися осторонь цих знаменних подій.

Звичайно, нашим учням, як і декілька років тому, хотілося б виступити  на сцені театру Національного академічного театру імені І.Франка, чи в колонній залі КМДА, чи принаймі привітати представників Посольства Греції в Україні та грецьку діаспору в стінах рідної школи… Але, на жаль, у сучасних реаліях це неможливо.  Тому ми  вирішили зробити онлайн-захід, щоб вшанувати героїзм грецького народу та згадати ті буремні події.

У заході взяли участь учні школи з 4 по 11 класи.

Οι καταπληκτικοί μαθητές του Σχολείου 94 «Ελλάδα» του Κιέβου τιμούν την επέτειο της Εθνικής Ανεξαρτησίας της Ελλάδας (25η Μαρτίου) που φέτος έχει ακόμη μεγαλύτερη σημασία αφού συμπληρώνονται 200 χρόνια από το γεγονός αυτό! Τους ευχαριστούμε και τους συγχαίρουμε για το ταλέντο τους και την αγάπη τους για την Ελλάδα !! Είμαστε υπερήφανοι για αυτούς ! Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στους καταπληκτικούς δασκάλους τους για το υψηλό επίπεδο των γιορτών και εκδηλώσεων που μας χαρίζουν κάθε χρόνο !

Дивовижні учні київської спеціалізованої школи 94 “Еллада” вшановують річницю Національної Грецької Незалежності (25е Березня), яка цьогоріч має ще більше значення, адже виповнюється 200 років від початку Грецької Революції! Ми вдячні їм та вітаємо з їхнім талантом та любов’ю до Греції! Нас сповнює гордість за них! Велика вдячність і їхнім дивовижним вчителям за ті свята та заходи високого рівня, які вони дарують нам кожного року!

 

Τραγούδια και χορός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 – βίντεο

Ποιήματα για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 – βίντεο

To χρονικό της Επανάστασης του 1821 – βίντεο

Μαθαίνω ελληνικά στην Ουκρανία

“Πάντα άξια, Ελληνική μας Γλώσσα!” 

(«Безцінна ти, о наша Грецька Мова!»)

9 лютого, в роковини смерті національного поета Греції Діонісіоса Соломоса, який став одним з фундаторів літературної грецької мови, відзначається Всесвітній день Грецької мови. Мови, якій вже понад 5000 років. Мови, яка дала людству грецький алфавіт, що став основою для кирилиці, латиниці та інших абеток.

Французька філологиня Ж. Роміллі сказала, що, якби забрати з нашої мови грецькі слова, запозичені в Еллінів, західна цивілізація зазнала би краху.

Саме грецька мова є структурною основою термінології таких наук, як медицина, математика, хімія, геологія, філологія та ін.

Грецька – це мова Гомера і Софокла, Сократа і Платона, Піфагора і Архімеда, Геродота і Гіппократа… Саме нею, мовою Євангелія, давньогрецькі філософи поширили світом послання Істини, Віри, Демократії, Любові та Миру.

9 лютого 2021 року учні та вчителі новогрецької мови взяли участь у таких заходах:

– Акція МЗС Греції “Присвята грецькій мові”, в якій діти та дорослі з усього світу зокрема й учні та випускниці нашої школи Кожушна Дар’я (8а), Асланіду Марія (10а), Козачишина Злата (10а), Дорошенко Карина (КНУ ім. Тараса Шевченка) та Череда Анастасія (КНУ ім. Тараса Шевченка) дають відповідь на питання “Чому я вивчаю новогрецьку мову?”;

– Всеукраїнська вікторина на найкраще володіння новогрецькою, яку проводили КНУ ім. Тараса Шевченка та Центр елліністичних студій та грецької культури ім. А. Білецького.

Учениця 10а класу Козачина Злата одержала заохочувальне місце за твір, у якому стислість форм поєдналася з розкриттям теми;

https://www.facebook.com/514799711928494/posts/5001579973250423/?sfnsn=mo

– Участь у всеукраїнському учнівському конкурсі на найкращий твір-роздум  “Що для мене є новогрецька мова? Чому я її вивчаю?”, організаторами якого стали Консульство Греції в місті Маріуполі, МДУ, ФГТУ);

– Круглий стіл «Грецький мовний та культурний світ в освітньому просторі України», на якому Косюк Л. В. виступила з презентацією «Міжкультурне спілкування як метод створення сприятливих умов для успішної інтеграції грецької мови та культури в СШ № 94 «Еллада» та в українському освітньому середовищі.

Дякуємо всім за участь і сподіваємося, що такі заходи стануть доброю традицією українських елліністів!

…Свято наближається!…
Нажаль, цьогоріч епідемічна ситуація завадила нашим учням”наживо”привітати співробітників Посольства Греції в Україні з Різдвом Христовим. Цього року ми втратили магію та радість живого спілкування.
АЛЕ!
Наші учні підготували дивовижно зворушливе відео з поезією, грецькими колядками та танцями, привітаннями
(Особлива подяка Л.Петровій, О.Ткачук, О.Карачун та випускниці нашої школи М.Вороновій).
Ми з радістю відгукнулися на пропозицію телеканалу ERT-World та Генерального секретаріату у справах державної дипломатії греків зарубіжжя МЗС Греції відзначити цьогорічне Різдво, взявши участь у шоу-програмі, яка прагне об’єднати греків всього світу.
Нібито створивши “величезні грецькі обійми” та ще раз всім продемонструвавши величезну любов до Греції, в цій програмі взяли участь діти з Європи, Америки, Австралії, Конго, Оману, Єгипту, Китаю, Йорданії…
Шоу-програма супроводжується музичною програмою, в якій беруть участь грецькі митці зарубіжжя, а також святковими привітаннями від народних депутатів та мерів грецького походження з різних країн.
Шоу відбудеться у суботу, 26 грудня, на каналі ERT-World о 16 годині та у повторі у неділю, 27 грудня, о 03.00. Також трансляція відбудеться по радіо “Голос Греції” (Φωνή της Ελλάδας) та в Інтернеті через ERT Flix, де потрібно обрати ERT World Live.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2691877647742728&id=1702521863344983

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [6.54 MB]

Ми у соціальних мережах

© 2020 Спеціалізована школа №94 «Еллада»

Розробка та дизайн - DK web-studio