Історія вивчення грецької мови у закладі

Усе розпочалося в 1990 році, коли в Києві було засноване Київське міське товариство греків імені Іпсіланті, біля витоків якого стояли  Хачик Ілля Пантелейович, Соколова Рената Анатоліївна, Ліпіріді Дмитро Панайотович та Цуцаріна Аніта Іванівна. Одним з 19 напрямків роботи  товариства було вивчення та популярізація грецької мови та культурної спадщини Еллади.

У 1992 році за ініціативи першого Посла Греції в Україні пана Пацикакіса, українських елліністів та філелленів Клименко Ніни Федорівни, Пономарьова Олександра Даниловича, Ліпіріді Дмитра Панайотовича, Пряхіна Юрія Дмитровича, Чорнухіна Євгена Костянтиновича  та за  підтримки директорки школи № 94 Євдомашко Алли Марківни в самому серці Києва, у Старокиївському районі, було відкрито перший клас з вивченням новогрецької мови. Про таке раніше можна було лише мріяти! Знайшлися ентузіасти цієї важливої справи: Макарова Людмила, Шкурова Олена, Угринович Олег,  Немиря Максим та ін., які  почали  викладати новогрецьку мову в школі. Завдяки підтримці Посольства Греції в Україні, професора Салонікського університету п. Фотіадіса та Берлінського товариства греків були обладнані кабінети  новогрецької мови. Брати Бардіс, які на той час навчалися в Київському політехнічному університеті, доклали багато зусиль для забезпечення школи грецькою літературою.

За сприяння  Посольства Греції в Україні на навчання до Греції було відправлено вчителів Сабадаш Тамару Іванівну та Косюк Ларису Володимирівну, які і дотепер викладають новогрецьку мову та знайомлять дітей з історичною та культурною спадщиною грецького народу.

  Школа  стає перлиною грецьких товариств міста Києва (на той час було створено ще 2 товариства: Еллінське братство «Енотіта»  та Київське міське «Еллада»), а її учні – учасниками всіх  значущих заходів,  присвячених Греції. Грецькі делегації під час перебування в столиці України обов’язково відвідували школу, спілкувалися  з  учнями та ще більше стимулювали  їх до вивчення  мови.

Велику увагу та допомогу в організації вивчення новогрецької мови в СШ № 94  надавали  Координатори з питань освіти п. Панайотіс Коціоніс та п. Грамматула Бадзіу.

Активна діяльність директора школи Кузьменко Вікторії Євгенівни та її підтримка ідеї впровадження поглибленого вивчення новогрецької мови допомогли реорганізувати загальноосвітню школу №94 у спеціалізовану. В 2008 році закладу був наданий статус «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов» та назва «Еллада».

Вчителі Л. Косюк та Т. Сабадаш розповідають: «У школі багато уваги приділяється пропагуванню грецьких традицій, проводяться національні  свята, організовуються цікаві  заходи та зустрічі  з відомими особистостями  та колективами з Греції.

За ініціативи Федерації грецьких товариств України та за фінансової підтримки Міністерства освіти та релігії Греції та Генерального Секретаріату у справах греків, що мешкають за кордоном, вчителі новогрецької мови школи мають змогу підвищувати свою кваліфікацію в університетах Греції та Маріуполя. І це дає свої результати.

Кожного року учні школи не лише беруть участь у конкурсах, фестивалях, олімпіадах з новогрецької мови та культури греків, які щороку організовує і проводить у Маріуполі Федерація грецьких товариств України, а й систематично посідають призові місця. Високий рівень знань з мови та літератури Греції вихованці школи демонструють і в олімпіадах, організованих з 2014 року на державному рівні, фінальний етап яких проводиться в Києві.

Влітку діти школи відпочивають  і спілкуються зі своїми однолітками в кращих таборах Греції, знайомляться з історичними та архітектурними пам’ятками.

Суттєву допомогу в забезпеченні навчального процесу з новогрецької мови навчально-методичними комплектами здійснює ФГТУ.

Останні роки школі фінансово допомагає БО «Фонд Бумбураса» на чолі з паном Пантелеймоном Бумбурасом. За сприяння Фонду нам вдалося відремонтувати хол школи, придбати національні грецькі костюми для нашого хореографічного колективу, безкоштовно оздоровити учнів, які мають успіхи у вивченні новогрецької мови, на о. Лемнос (Республіка Греція)».  

Святкування 25-річного ювілею вивчення новогрецької мови у школі (2018)

Ми у соціальних мережах

© 2020 Спеціалізована школа №94 «Еллада»

Розробка та дизайн - DK web-studio