До 200 – річчя Грецької Революції

25 березня Греція відзначає День Незалежності.

Ця дата пов’язана з повстанням греків проти турків-османів, яке розпочалося у березні 1821 року. Ці події також отримали назву Грецької революції.

Гасло “Ελευθερία ή θάνατος!” (“Свобода або смерть!”) було проголошене рівно 200 років тому (25 березня 1821 року) та ознаменувало початок довгої боротьби греків за свою незалежність. Грецький народ повстав проти більше ніж 350-річного панування Османської імперії. Повстав за право вибирати та вирішувати свою долю самостійно. З цієї боротьби починається становлення сучасної Греції, становлення волелюбної Європейської нації. Для освіченої частини Європейського суспільства Грецька революція стала ковтком свіжого повітря та надією, що розбудила в серцях прагнення змінювати свою долю.

Цю дату широко святкуватимуть не лише в Греції, а й в усьому світі. Закономірно, що й учні нашої школи з гордим ім’ям  “Еллада” не лишилися осторонь цих знаменних подій.

Звичайно, нашим учням, як і декілька років тому, хотілося б виступити  на сцені театру Національного академічного театру імені І.Франка, чи в колонній залі КМДА, чи принаймі привітати представників Посольства Греції в Україні та грецьку діаспору в стінах рідної школи… Але, на жаль, у сучасних реаліях це неможливо.  Тому ми  вирішили зробити онлайн-захід, щоб вшанувати героїзм грецького народу та згадати ті буремні події.

У заході взяли участь учні школи з 4 по 11 класи.

Τραγούδια και χορός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 – βίντεο

Ποιήματα για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 – βίντεο

To χρονικό της Επανάστασης του 1821 – βίντεο

Μαθαίνω ελληνικά στην Ουκρανία

Ми у соціальних мережах

© 2020 Спеціалізована школа №94 «Еллада»

Розробка та дизайн - DK web-studio