“Πάντα άξια, Ελληνική μας Γλώσσα!”
(“Безцінна ти, о наша Грецька Мова!”)
9 лютого, в роковини смерті національного поета Греції Діонісіоса Соломоса, який став одним з фундаторів літературної грецької мови, відзначається Всесвітній день Грецької мови. Мови, якій вже понад 5000 років. Мови, яка дала людству грецький алфавіт, що став основою для кирилиці, латиниці та інших абеток.
Французька філологиня Ж. Роміллі сказала, що, якби забрати з нашої мови грецькі слова, запозичені в Еллінів, західна цивілізація зазнала би краху.
Саме грецька мова є структурною основою термінології таких наук, як медицина, математика, хімія, геологія, філологія та ін.
Грецька – це мова Гомера і Софокла, Сократа і Платона, Піфагора і Архімеда, Геродота і Гіппократа… Саме нею, мовою Євангелія, давньогрецькі філософи поширили світом послання Істини, Віри, Демократії, Любові та Миру.
9 лютого 2021 року учні та вчителі новогрецької мови взяли участь у таких заходах:
– Акція МЗС Греції “Присвята грецькій мові”, в якій діти та дорослі з усього світу зокрема й учні та випускниці нашої школи Кожушна Дар’я (8а), Асланіду Марія (10а), Козачишина Злата (10а), Дорошенко Карина (КНУ ім. Тараса Шевченка) та Череда Анастасія (КНУ ім. Тараса Шевченка) дають відповідь на питання “Чому я вивчаю новогрецьку мову?”;
– Всеукраїнська вікторина на найкраще володіння новогрецькою, яку проводили КНУ ім. Тараса Шевченка та Центр елліністичних студій та грецької культури ім. А. Білецького.

Учениця 10а класу Козачина Злата одержала заохочувальне місце за твір, у якому стислість форм поєдналася з розкриттям теми;
https://www.facebook.com/514799711928494/posts/5001579973250423/?sfnsn=mo
– Участь у всеукраїнському учнівському конкурсі на найкращий твір-роздум “Що для мене є новогрецька мова? Чому я її вивчаю?”, організаторами якого стали Консульство Греції в місті Маріуполі, МДУ, ФГТУ);
– Круглий стіл «Грецький мовний та культурний світ в освітньому просторі України», на якому Косюк Л. В. виступила з презентацією «Міжкультурне спілкування як метод створення сприятливих умов для успішної інтеграції грецької мови та культури в СШ № 94 «Еллада» та в українському освітньому середовищі.


Дякуємо всім за участь і сподіваємося, що такі заходи стануть доброю традицією українських елліністів!