Історія школи

З історії спеціалізованої школи №94 «Еллада» Печерського району м.Києва

  У 2012 році  школі № 94 виповнилось 80 років. Історія наша сягає коренями 1932 року, коли на території націоналізованої владою садиби колишнього київського цукропромисловця, купця 1-ї гільдії Симхи Лібермана було споруджено триповерхову будівлю для розміщення в ній школи для дітей, що мешкали поблизу.

Під час Великої Вітчизняної війни будівля школи зазнала значних пошкоджень. Відомо, що, розібравши частину її стіни, окупанти використовували перший поверх для зберігання своєї техніки. Проте, майже відразу після звільнення Києва школа знову відкрила свої двері для дітей. Щоправда, лише для хлопчиків, оскільки працювати почала як чоловіча. Та в такому статусі вона перебувала недовго: з 1 вересня 1945 року її було перетворено на жіночу. Останній випуск жіночого класу відбувся у 1955 році.

З плином часу кількість класів зростала, і невдовзі школі стало затісно в старому приміщенні. Тож наприкінці п’ятидесятих років її будівлю було реконструйовано. Завдяки добудові четвертого поверху і бічних приміщень площа її вдвічі збільшилася – з 1 853 до 3 899,7 квадратних метрів.

Особливо запам’ятався учням нашої школи візит першого космонавта планети Юрія Олексійовича Гагаріна разом з композитором Олександрою Пахмутовою та поетом Миколою Добронравовим навесні 1966 року. Тоді Ю.О.Гагарін відвідав Київ, і єдина школа, в якій він побував, була наша . Цей візит було знято нашими учнями на кінокамеру і запис розшукали під час підготовки до 70 –річного ювілею школи в 2002 році.

Великою повагою користувалися і користуються вчителі школи. Багато поколінь випускників згадують уроки заслужених вчителів України, викладача фізики Віктора Михайловича Горновського, викладача історії Тамари Федорівни Клименюк (вона, до речі, понад 25 років очолювала нашу школу), учителя математики, автора кількох книг з методики викладання цієї дисципліни Михайла Григоровича Шваєцького та інших. 18 років директором школи була вчитель-методист, викладач математики Алла Марківна Євдомашко.

З 1972 до 1974 року в школі було відкрито класи з поглибленим вивченням хімії. Згодом, з 1980 до 1997 року, в школі працювали спеціалізовані спортивні класи, в яких навчалися юні ватерполісти, борці, плавці, п’ятиборці та представники інших видів спорту. Серед випускників школи такі відомі спортсмени, як дворазова чемпіонка світу з художньої гімнастики Ірина Дерюгіна, чемпіон Європи з водного поло Геннадій Грачов, чемпіон України з водного поло Сергій Фесенко, чемпіон і рекордсмен СРСР з плавання серед юніорів Аркадій Іванченко, чемпіон України і чемпіон світу з п’ятиборства серед юнаків Михайло Єфременко.

У 1993 році за рішенням міського відділу освіти й на прохання міського грецького земляцтва в школі №94 було відкрито класи з вивченням грецької мови як другої іноземної. З того часу педколектив тісно співпрацює з грецьким товариством “Енотіта”, товариством ім. Іпсіланті та з посольством Греції в Україні. У школі створено три кабінети грецької мови, де зібрано методичну, довідкову й художню літературу, присвячену Греції та її стародавній культурі, діє клуб українсько-грецької дружби “Ластівка”. Вчителі школи стажувалися в університетах Греції і підтримують зв’язки з освітніми закладами цієї країни. Кращі учні “грецьких” класів мають змогу влітку відпочивати в Греції і, спілкуючись зі своїми однолітками, вдосконалювати володіння новогрецькою мовою.

В 2008 році школа отримала новий статус і назву: Спеціалізована школа №94 «Еллада» з поглибленим вивченням іноземних мов..

        Справедливо пишається школа № 94 і своїми випускниками. Серед  них —  ректор Київського торговельно-економічного Університету Анатолій Мазаракі, генеральний директор кінофестивалю “Молодість” Андрій Халпахчі, відома співачка, лауреат міжнародних конкурсів Марія Ліпинська, автор підручників та посібників з історії для середніх загальноосвітніх закладів Тетяна В’ячеславівна Ладиченко. А ще – будівельники й художники, інженери й лікарі, вчителі й вчені, журналісти й моряки, військовослужбовці тощо. У 1979 році нашу школу закінчила перша леді України  — Переведенцева(Порошенко) Марина Анатоліївна.